Winyle Online

Masa osób zastanawia się po co gromadzić czarne krążki, jeśli teoretycznie jakikolwiek album można odsłuchać na stronach streamingowych, ponosząc jedynie mały miesięczny koszt przedłużenia w nim konta premium. Przemawia za tym z pewnością wygoda i poniekąd lepsza jakość internetowego formatu, jednakże z tym wielu audiofilii może się nie zgodzić. W dzisiejszych czasach odeszło się dodatkowo od kultury słuchania płyt w całości. Wystarczy zerknąć na statystyki odtwarzań (lub pobrań) piosenek w kontekście całego albumu. Mało kiedy pojawia się sytuacja, że ilość odtwarzań wszystkich kawałków rozkłada się równomiernie na każde nagranie. Dzisiaj najwięcej przesłuchań posiada pierwszy hit z albumu (miliony), zaś reszta może mieć ledwie kilka tysięcy.

Najlepszym plusem posiadania płyty w postaci fizycznego nośnika winyla lub CD jest fakt zapłacenia za konkretne fizyczne dobro i posiadanie jej w cielesnym bycie. Tylko kataklizm może odrzeć wtedy właściciela takiego egzemplarza możności odsłuchania zawartych na nim nagrań (defekt nośnika). W przypadku serwisu streamingowego klient uiszcza opłaty za coś wirtualnego i powinien się liczyć z taką sytuacją, iż właściciel takiego serwisu może mu nieoczekiwanie odmówić dostępu do pewnych albumów, zablokować jego konto ewentualnie w ogóle zaniechać kierowania usług do danego kraju. Zostaje się wtenczas z z kwitkiem.

Bycie posiadaczem płyty gramofonowej i doglądanie jej stanu fizycznego to również inwestycja w przyszłość, jako że po jakimś czasie cena takiego egzemplarza w doskonałym stanie będzie kilkukrotnie większa niźli cena, którą się zapłaciło podczas jej premiery. Zwłaszcza jak są to limitowane wersje, które wypadają z obiegu po wyznaczonym nakładzie. Jednakże kupienie płyty teraz, w czasie jej premiery, i posiadanie jej przez następne 50 lat, sprawi to, że będzie się posiadało pierwsze wydanie, a te przeważnie ostatecznie zyskują na wartości. Wystarczy sprawdzić ile kosztuje pierwsze wydanie albumu The Wall Pink Floydów, a ile obecne reedycje. Wynika to z faktu, że pierwszy nakład jest także nakładem w pewnym zakresie limitowanym a stan dostępnych w obiegu sztuk będzie się z stale kurczyć. Dużo szczęśliwców będzie posiadać takie wydanie w swojej kolekcji i nigdy ono nie będzie dostępne w serwisach z używanymi płytami lub na aukcjach, natomiast dużo sztuk po jakimś czasie ulegnie destrukcji. Warto więc dbać o stan swoich egzemplarzy.

Mnóstwo entuzjastów zbiera płyty gramofonowe, jako że setki edycji cały czas nie pojawiło się nigdy w formacie cyfrowym a niektóre nagrania da się posłuchać tylko umieszczając płytę na talerzy gramofonu. Rzecz jasna nie mowa tu o krążkach z głównego nurtu, lecz o bardziej niszowych wydaniach. Zdarzają się także sytuacje, iż na jakiejś kompilacji na płycie analogowej pojawia się nagranie, które już nigdy później nie doczekało się publikacji. Warto też podkreślić, iż na starych płytach gramofonowych mogą być dostępne także inne miksy studyjne piosenek niż na późniejszych edycjach, co także jest celem poszukiwań mnóstwa zbieraczy. Sytuacje takie zdarzają się np. u takich muzyków jak Elvis Presley bądź Frank Sinatra i zazwyczaj na pozycjach wytłoczonych w latach 50. oraz sześćdziesiątych.

O sklepie Winyle Online

Zbieranie albumów na winylach to nasza pasja. Jeśli Twą też, to nie możesz czekać i musisz wpaść do naszego serwisu internetowego winyle-online.pl. Jeśli chodzi o dostępne formy muzyczne, to w serwisie prezentowany jest szeroki wybór albumów, od muzyki elektronicznej, przez rockowe granie, funk, soul, jazz a także klasykę.

Indeks witryny zaopatrzony został w zaawansowane opcje filtrowania. Pozwalają one na zwracanie precyzyjnych wyników tak, ażeby nie było konieczne sprawdzanie licznych podstron. Jeśli ciekawią cię metalowe albumy koncertowe, które ukazały się w latach siedemdziesiątych na płycie winylowej, które znajdują się w doskonałym stanie, to nie ma żadnego problemu, aby taką opcję wprowadzić. Realne jest także przeglądanie dostępnych płyt wybranego muzyka czy też wydanych przez wybraną wytwórnię. Jest też funkcja włączenia notyfikacji gdy pojawi się jakiś egzemplarz konkretnego zespołu, albumu czy też wypuszczony z zaznaczonej przez nas wytwórni.

Wszelkie sprzedawane polskie winyle były wcześniej przetestowane z uwzględnieniem stanu płyty oraz oprawy graficznej. Każdemu przydzielona została wartość, dzięki której da się także zastosować filtrowanie w katalogu, aby znaleźć np. wyłącznie krążki w świetnym stanie. Polecamy zapoznanie się z wytłumaczeniem naszego systemu oceniania płyt na specjalnej stronie.

Bezpieczeństwo danych naszych użytkowników jest dla nas rzeczą priorytetową. W następstwie tego komunikacja z naszą witryną może odbywać się wyłącznie po szyfrowanym protokole HTTPS. Przelewy online przeprowadzane są natomiast za pośrednictwem zewnętrznego serwisu, lidera w tej kwestii, serwisu Przelewy24, a my nie zapisujemy jakichkolwiek danych o kartach bankowych. Podawane przez użytkowników hasła do ich kont nigdy nie dochodzą do nas w czystej formie, co powoduje, że w razie utraty bazy danych, zgromadzone dane są dla włamywaczy mało warte. Wysyłki realizowane są za sprawą kuriera DHL, paczkomatu InPost, Poczty Polskiej, zaś przy zamówieniach na minimum 199 zł, przesyłka jest darmowa. Dostępna jest także ciekawa funkcja automatycznych przecen, które mogą wynosić nawet 15 procent.

Zakupy dokonane poniedziałku do piątku wysyłane są w większości wypadków w dwa dni. Jest to czas liczony od dokonania zakupu (opłaconego szybką płatnością online) do chwili otrzymania paczki. Zamówienia złożone i opłacone w od poniedziałku do piątku, do godziny 13:00, mogą być przygotowane i nadane jeszcze tego samego dnia, zaś przesyłka prawdopodobnie dotrze do klienta już dnia następnego.Oferta sklepu Winyle Online:
- płyty winylowe
- płyty kompaktowe
- kasety magnetofonowe
- sprzedaż płyt winylowych
- sprzedaż płyt kompaktowych
- sprzedaż kaset magnetofonowych
- muzyka na winylach

Słowa kluczowe: muzyka z winyla sprzedaż płyt winylowych kasety magnetofonowe sklep z winylami płyty kompaktowe

Nowości w katalogu

Dane firmy

Adres

ul. Zabłudowska 62
15-586 Białystok

Województwo

Podlaskie

NIP

966-163-24-05

REGON

200760450

Telefon

574 271 987

E-mail

[email protected]

Strona WWW

https://winyle-online.pl

Znajdziesz nas też tutaj

2in.pl

forum.pcformat.pl

albumoftheyear.org

igotbiz.com

Aktualności


2022-09-06 15:02:33

Zastanawiasz się nad tym jakie majtki dobrać do swojej ulubionej sukienki? Skorzystaj ze sprawdzonych porad, dzięki czemu unikniesz stresu i skrępowania. Pamiętaj o tym, że majtki powinny mieć bardzo podobny odcień do założonej sukienki, ta...

Więcej

2022-08-25 14:07:04

Planujesz import towarów z Chin, jednak różnice kulturowe oraz nieznajomość języka wydają Ci się przeszkodami niemożliwymi do przeskoczenia? Jeśli chcesz działać na arenie międzynarodowej i nawiązywać kontakty z chińskimi partnerami bizneso...

Więcej

2022-08-04 10:32:06

Ogłoszenie upadłości – potocznie nazywanej bankructwem – jest to szansa dla wielu osób na umorzenie zobowiązań oraz uwolnienie się od wierzycieli, a także komornika. Dzięki procedurze upadłościowej możliwe jest umorzenie całości lub części...

Więcej