Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Import z Chin z pośrednikiem – co warto wiedzieć?

Import z Chin z pośrednikiem – co warto wiedzieć?

Data dodania:
2022-08-25 14:07:04

Planujesz import towarów z Chin, jednak różnice kulturowe oraz nieznajomość języka wydają Ci się przeszkodami niemożliwymi do przeskoczenia? Jeśli chcesz działać na arenie międzynarodowej i nawiązywać kontakty z chińskimi partnerami biznesowymi, dobrym pomysłem będzie znalezienie pośrednika w imporcie z Chin. Kto to jest? Czym się zajmuje? Jak może pomóc? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Import z Chin – od czego zacząć?

Bez względu na to, czy planujesz import odzieży, elektroniki czy chińskiej biżuterii, jednym z pierwszych etapów importu towarów z Chin jest znalezienie odpowiedniej fabryki, która zajmie się produkcją towarów. Nie jest to łatwym zadaniem, ponieważ na rynku chińskim istnieje niezliczona ilość firm z rozmaitych sektorów. Którą z nich w takim razie wybrać? Na pewno nieocenioną pomocą okaże się tu znajomość rynku oraz języka chińskiego. Bez tego trudno wyobrazić sobie konsultacje z przedsiębiorcami w Chinach. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tych kwestiach, najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie współpracy z pośrednikiem w imporcie z Chin, który zajmie się tym procesem od A do Z.

Dobrym pomysłem będzie znalezienie polskiej firmy, która na co dzień działa w Chinach, ponieważ jej pracownicy znają doskonale realia chińskiego rynku, a także płynnie posługują się językiem i mają wiele cennych kontaktów biznesowych. Co ważne, pośrednik może pośredniczyć wyłącznie w transporcie lub zrealizować całe zlecenie od podstaw, zgodne z Twoimi wytycznymi. Wówczas zajmie się wyborem odpowiedniej fabryki, dopilnuje procesu produkcyjnego, dopełni wszelkie formalności i zadba o bezpieczny transport towarów z Chin do Polski.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika w imporcie z Chin?

Import towarów z Chin to nie tylko kwestia znalezienia fabryki, zamówienia towarów i ich transportu do Polski, ale również wiele drobniejszych, a jednocześnie bardzo istotnych zadań, od których powodzenia zależy sukces całego procesu. Dotyczy to chociażby weryfikacji wiarygodności producenta, który ma zająć się wytworzeniem towarów dla Ciebie. Dla osoby początkującej będzie to zadanie trudne, ponieważ nie da się przeglądać chińskich stron z pomocą wyszukiwarki Google. W Chinach istnieją zupełnie inne wyszukiwarki i działają na odmiennych zasadach. Jednak dla pośrednika w imporcie z Chin sprawdzenie oficjalnych baz firm dostępnych online nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Ponadto pośrednik w imporcie z Chin przeprowadzi dla Ciebie kompleksowy audyt fabryki w Państwie Środka. Chińczycy doskonale wiedzą, że fabryka jest ich wizytówką i na tym etapie to jej ocena zdecyduje o tym, czy warto zacząć z nią współpracę czy nie. W późniejszych etapach pośrednik przeprowadzi także kontrolę produkcyjną, poprodukcyjną oraz dotyczącą załadunku towarów z Chin. Zweryfikuje m.in. jakość wykonania towarów, jak również ich ilość.

Aktualności


2022-09-06 15:02:33

Zastanawiasz się nad tym jakie majtki dobrać do swojej ulubionej sukienki? Skorzystaj ze sprawdzonych porad, dzięki czemu unikniesz stresu i skrępowania. Pamiętaj o tym, że majtki powinny mieć bardzo podobny odcień do założonej sukienki, ta...

Więcej

2022-08-25 14:07:04

Planujesz import towarów z Chin, jednak różnice kulturowe oraz nieznajomość języka wydają Ci się przeszkodami niemożliwymi do przeskoczenia? Jeśli chcesz działać na arenie międzynarodowej i nawiązywać kontakty z chińskimi partnerami bizneso...

Więcej

2022-08-04 10:32:06

Ogłoszenie upadłości – potocznie nazywanej bankructwem – jest to szansa dla wielu osób na umorzenie zobowiązań oraz uwolnienie się od wierzycieli, a także komornika. Dzięki procedurze upadłościowej możliwe jest umorzenie całości lub części...

Więcej