Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Co warto wiedzieć na temat monitoringu?

Co warto wiedzieć na temat monitoringu?

Data dodania:
2022-05-11 13:13:03

Dzisiaj obszar ochrony osób czy mienia nie może się praktycznie odbywać, bez zastosowania konkretnych technicznych rozwiązań.

Kamery służące do monitoringu to łatwy do namierzenia osprzęt i jeśli chcemy je kupić, to bez trudu trafimy na doskonały jakościowo sprzęt. Świetnym przykładem będzie strona Montersi.pl, gdzie można znaleźć absolutnie wszystko co konieczne do budowy, konfiguracji i użytkowania kompleksowo pomyślanego systemu zabezpieczenia z dozorem wizyjnym. Te instalacje mają gigantyczny potencjał, jednak dopiero wykorzystując właściwie dobrane wyposażenie, będziemy mogli wykorzystać w pełni zakres możliwości, jakie za sobą niosą.

Jak wybrać rejestrator zgodnie z oczekiwaniami?

Na pewno bez rejestratora IP nie obejdzie się żaden monitoring bezprzewodowy. To urządzenie ma kluczowe znaczenie, gdy chodzi o zarządzanie kamerami oraz trybem rejestrowania podglądanego obrazu. Trzeba więc wybrać rejestrator z obsługa większej liczby kanałów – tylu, ile mamy kamer. Jeżeli mamy rejestrator z 16 kanałami, może z nim pracować w maksymalnym wariancie 16 kamer. Warto zwrócić uwagę na modele firm Dahua, Samsung, BCS, dostępne na wspomnianej wyżej stronie. Jest tam też wiele innych, godnych uwagi marek.

 

Czy to rzeczywiście dobry pomysł?

W systemach, gdzie trzeba kłaść sporo kabli, mamy do czynienia z tendencją, gdzie niekoniecznie dobrze się one sprawdzą. Poza tym to też kwestia troski o ukrycie drogi przebiegania instalacji. Nie będziemy przecież podawać na tacy rozwiązania potencjalnym złodziejom czy osobom, które chcą jakoś zagrozić naszemu mieniu i bezpieczeństwu. Dobrze więcej będzie postawić na kamery z technologią przesyłania obrazu przez Wi-Fi. Tu mamy bardzo dużą skuteczność, z równoczesną redukcją okablowania. A to z kolei będzie się przekładało na łatwiejszy montaż. Dobrze też wybrać się do sklepu z alarmami, bo takie systemy powinny zawsze iść w parze z monitoringiem,bezwzględnie.

 

 

Artykuł dostarczył sklep Montersi.pl oferujący systemy zabezpieczeń oraz takie akcesoria jak siłowniki do okien bądź bariery podczerwieni.

 

 

 

 

Słowa kluczowe


Aktualności


2022-09-06 15:02:33

Zastanawiasz się nad tym jakie majtki dobrać do swojej ulubionej sukienki? Skorzystaj ze sprawdzonych porad, dzięki czemu unikniesz stresu i skrępowania. Pamiętaj o tym, że majtki powinny mieć bardzo podobny odcień do założonej sukienki, ta...

Więcej

2022-08-25 14:07:04

Planujesz import towarów z Chin, jednak różnice kulturowe oraz nieznajomość języka wydają Ci się przeszkodami niemożliwymi do przeskoczenia? Jeśli chcesz działać na arenie międzynarodowej i nawiązywać kontakty z chińskimi partnerami bizneso...

Więcej

2022-08-04 10:32:06

Ogłoszenie upadłości – potocznie nazywanej bankructwem – jest to szansa dla wielu osób na umorzenie zobowiązań oraz uwolnienie się od wierzycieli, a także komornika. Dzięki procedurze upadłościowej możliwe jest umorzenie całości lub części...

Więcej